Saulės elektrinės namams pasirinkimas

saulės elektrinės

Lietuvos regiono sąlygomis nuo kovo iki rugsėjo sukelia dienos energijos tiekimą, maždaug lygų penkioms apskaičiuotoms darbo valandoms su vardine galia, kuriuo galima būtų pasisemti saulės elektinėms.

Reikia per dieną reikalingos energijos kiekį padalyti iš 5, gauname minimalią reikalingą saulės baterijų galią. Norint kompensuoti gamybos sumažėjimą debesuotomis dienomis, įkrovimo ir konvertavimo efektyvumą bei padidinti sistemos patikimumą, rekomenduojame gautą skaičių padauginti iš 1,3.

1700 Wh/5h = 340W mažiausiai, rekomenduojama 1700Wh/5h = 340W 1,3 = 442W. Iš modelių asortimento renkamės artimiausius du saulės modulius, po 230W, t.y. gauname 460W vardinės galios.

Minimali saulės elektrinė apima

A) Saulės kolektoriai – saulės šviesą paverčia nuolatinės srovės elektros energija;

B) Valdiklis – žymiai pagreitina įkrovimo procesą ir prailgina baterijos veikimo laiką, informuoja apie sistemos būklę;

C) Baterijos – kaupia saulės baterijų generuojamą energiją vėlesniam naudojimui;

D) Keitiklis (Inverteris) – konvertuoja nuolatinę įtampą iš baterijų į 220V kintamąją srovę, kurios dažnis yra 50Hz, kad maitintų buitinius prietaisus.

Akumuliatorių tipai

Yra du pagrindiniai pramoninių sandarių, priežiūros nereikalaujančių švino rūgšties akumuliatorių tipai, naudojami ne tinklo sistemose: AGM ir GEL. Nesigilinant į technologijų subtilybes, galima nustatyti jų taikymo sritis.

AGM – maža kaina, ilgas tarnavimo laikas, idealiai tinka UPS buferinėms sistemoms, ypač trumpalaikiams didelės galios iškrovimams. Taikymas autonominėse sistemose galimas su išlygomis, tk. giliųjų iškrovų atveju pageidautina artimiausiu metu pradėti krauti, norint išlaikyti našumą, pageidautina teigiama naudojimo temperatūra.

GEL – išlaikant pagrindinius AGM privalumus, jie turi nemažai savo privalumų. Jie patiria ne tokius skausmingus giluminius iškrovimus cikliniais režimais, visiškai atsistato net tada, kai įkrovimo procesas nebuvo pradėtas iškart po iškrovimo, geriau toleruoja ilgalaikes apkrovas esant mažoms srovėms ir blogoms įkrovimo sąlygoms, taip pat yra mažiau jautrūs talpos praradimui dėl žemos temperatūros. . Idealiai tinka visiškai autonominėms sistemoms sudėtingose ​​aplinkose, kurių talpa iki 0,3 C (trečdalis baterijos talpos per valandą), tačiau kaina yra didesnė nei AGM.

Norėdami pailginti baterijos veikimo laiką, rekomenduojame

– laikykite baterijas tik įkrautas, ypač esant neigiamai aplinkos temperatūrai;

– neįtraukti akumuliatorių šildymo virš 30⁰ С;

– nuolat krauti baterijas ne didesne kaip 0,15C srove (15% baterijos talpos per valandą);

– neiškraukite akumuliatorių, kurių talpa mažesnė nei 50 %.

Aukščiau aprašytuose 200Ah talpos akumuliatoriuose iki visiško išsikrovimo (70-80% iškrova, iki 11,2-10,5V) galima gauti apie 2000Wh energijos. Padidėjus įtampai nuolatinės srovės tinkle, laidininkų nuostoliai žymiai sumažėja, todėl padidėjus įtampai nuo 12 iki 24 voltų, nuostoliai sumažės 4 kartus.

Patartina nedelsiant įdiegti panašią sistemą, kurios akumuliatoriaus įtampa yra ne mažesnė kaip 24 V. Todėl būtina naudoti gelinius akumuliatorius, kurių įtampa 24V ir bendra talpa 200Ah ar daugiau su patikimais trumpikliais (t.y. dvi nuosekliai sujungtos 12V 200Ah baterijos).

Saulės aktyvumas

Šie saulės moduliai (darbo įtampa 29V) turi būti naudojami su moderniu MPPT valdikliu (Maximum Power Point Tracking Technology) ir galimybe nuleisti įtampą, t.y. dirbti su skirtingomis saulės modulių ir akumuliatoriaus įtampomis.

Patartina saulės modulių surinkimo įtampą didžiausios galios taške pasirinkti dvigubai didesnę už vardinę įtampą bendrame akumuliatorių mazge. Taip pasiekiamas maksimalus MPPT valdiklio konversijos efektyvumas.

Renkantis valdiklį, saulės kolektorių vardinę galią reikia padalinti iš akumuliatoriaus mazgo įtampos, gausime maksimalią įkrovimo srovę. Valdiklis turi nuolat atlaikyti šią įkrovimo srovės vertę. Taip pat modeliai su ekranu suteikia žymiai daugiau informacijos apie sistemos veikimą nei jų konkurentai su LED indikacija.

Mažiausiai 460W/24V=19A, rekomenduojame nuo 20A. Geriausias pasirinkimas būtų MPPT valdiklis su ekranu ir maksimalia 20A darbine srove.

Šaltinis: svarienergija.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Naujienos
Taip Pat Skaitykite