Kaip darbas ofise veikia sveikatą ir ką daryti, kad apsisaugotumėte?

papildai lieknėjimui

Geras biuras – tai serija medžiagų, kaip organizuoti savo darbo dieną ir darbo vietą taip, kad aštuonios valandos per dieną biure būtų naudingos ne tik jūsų gyvenimo aprašymui ir banko sąskaitai, bet ir jūsų kūnui bei sveikatai. Straipsnyje atidžiau pažvelgsime į visus biuro bendrabučio aspektus ir, padedami ekspertų, papasakosime, kaip valgyti, kad neturėtumėte atsvorio. Vienas iš būdų yra vartoti maisto papildus lieknėjimui iš Proteinas.lt. Taip pat aptarsime į ką atkreipti dėmesį ir ką daryti tarp darbo užduočių, kad jūsų biuras būtų tikrai tinkamas.

Kaip mankštintis biure?

Be fizinio aktyvumo raumenis „pakeičia“ riebalinis audinys. Deja, biuro darbuotojai dažnai apie tai pamiršta.

Pateiksiu paprastą pavyzdį: astronautai negali užtikrintai atsistoti ant kojų po dviejų ar trijų dienų, praleistų nejudėdami nesvarumo sąlygomis. Beveik tas pats gali nutikti Žemėje, jei nieko nebus daroma. Tiesą sakant, sportuoti galite bet kur, tam nebūtina eiti į specializuotą sporto salę. Kai kuriuos pratimus galima ir reikia atlikti biure naudojant savo kūno svorį.

Jei darbdaviui tikrai rūpi darbuotojų sveikata, biure galite įrengti sporto kampelį. Biuro aprangos kodas dažnai neapima pernelyg sunkių treniruočių, tačiau mini treniruoklių salėje galite įdėti įvairius svorius, horizontalią juostą ir paprastą treniruoklį.

Kaip sušilti darbe

Jei negalite atsikelti padėkite kojas ant stalo. Tai pagerins kraujotaką tai reiškia, kad kraujas nesustings, ir išvengsite patinimo. Pabandykite atsikelti nuo stalo kas pusantros valandos. Pasivaikščiokite – net trumpam nuo spintelės iki aušintuvo padės šiek tiek ištempkite raumenis.

Retkarčiais ištiesk kaklą. Norėdami tai padaryti, pakankamai atsargiai be staigių judesių traukti galvą pirma prie vieno peties, paskui prie kito. Po – pirmyn ir atgal. Jeigu pavargo nugara ir darbai įsibėgėja pasukite kėdę. Laikykite nugarą tiesiai, klubai turi būti tiesūs likti ramiai: apsisukti iš pradžių į dešinę, o paskui į kairę kiek tik gali.

Jei akys pavargusios padarykite bent penkių minučių pertrauką atsitraukite nuo ekrano ir pažiūrėkite į tolį. Jei biure yra langas, klijuokite mažą juodą taškas: žiūrėkite iš jo į objektus už stiklo. Toks pratimas akims padės sumažinti susikaupusį stresą.

Vandens ir maisto svarba

Litras negazuoto vandens per darbo dieną turėtų tapti įpročiu, tačiau arbatos ir kavos geriau atsisakyti, nes jie sausina organizmą.

Be to, darbe nereikėtų valgyti saldaus ir sūraus. Saldus padidina insulino gamybą, o tai blogai veikia medžiagų apykaitos procesus, o sūrus sukelia edemą. Beje, puikus būdas išvengti tinimo – pakelti kojas ant stalo, kaip amerikietiškuose filmuose, arba pasidaryti savimasažą.

Vietoj žalingų užkandžių su savimi geriau pasiimti riešutų ar vaisių: ir skanių, ir sveikų. Visiškai nereikia ilgai badauti darbe, o paskui suvalgyti dvigubą verslo pietų porciją. Tai žymiai sumažins našumą ir paliks sunkumą skrandyje.

Esant galimybei, darbo dienos viduryje verta prasiblaškyti kokia nors aktyvia veikla. Užsiėmimų metu gaminasi vadinamieji laimės hormonai, o žaidimui praleistas laikas trunka ilgiau nei prie kompiuterio, tad tai puikus poilsis ne tik kūnui, bet ir galvai. Sportas laisvalaikiu taip pat puikiai veikia sveikatą, nuotaiką ir išvaizdą. Kartu svarbu, kad krūvis būtų dozuotas ir atitiktų žmogaus pasirengimą. Pradedantiesiems geriausia pradėti nuo poros treniruočių per savaitę ir periodinių aerobinių pratimų – bėgimo, plaukimo, važiavimo dviračiu.

Šaltinis: https://proteinas.lt

Kaip vertintumėte šį straipsnį?

Vidutinis įvertinimas 0 / 5. Balsų skaičius: 0

Įvertinimų dar nėra. Būkite pirmas!

Susiję Įrašai

Verslas
Taip Pat Skaitykite